Společnost SS7IPCom s.r.o. uvolnila k širokému použití volně dostupnou verzi sve IP ústředny. Nová řada této verze nese název ss7Net Lite FREE. Jedná se o plně funkčni softwarovou IP ústřednu se všemi funkcemi a službami, které obsahují standartní ústředny ss7Net. Lite verze se oproti standartní verzi ústředny liší pouze maximalním počtem portů (12 portů) použitých pro konfiguraci SIPkont nebo SIPtrunků.

Verze Lite je určena především k vyzkoušení a otestování všeho, co poskytuje komunikační řešení v podobě ústředen řady ss7Net. IP ústředna ss7Net Lite FREE může také velmi dobře posloužit i k dlouhodobému nasazení v malých firmách, malých úřadech či pobočkách podniků nebo dokonce i v některých domácnostech typu rodinných domů.

Kromě volného stažení softwaru Lite verze ústředny je možné si stáhnou také diagnostické nástroje, které se mohou hodit při odhalování problému, případně pro sledování chodu IP PBX. Tato diagnostika je také zcela identická s nátroji, které se používají u  standartních „plnohodnotných“ ústředen ss7Net.

Instalační soubory  ss7Net Lite FREE jsou určeny  k instalaci pro OS Linux.
Po rozbalení souboru .TGZ  získáte samotný instalační  balík, soubor s jeho
kontrolním součtem MD5 a stručný návod k instalaci (úplný návod je součástí
dokumentace, viz. níže)

DOWNLOAD  –  soubor .TGZ

DOWNLOAD  –  Diagnostické nástroje

DOWNLOAD  –  Dokumentace